pirmdiena, 2010. gada 21. jūnijs

Koncerts orķestrim :)

Es esmu analfabēts mūzikā!
Tā tas ir un tur daudz nekas nav līdzams...
Biju koncertā. Turp devos ar duālām jūtām - pirmkārt, jāiet tamdēļ, ka Zane spēlēs - tādēļ jāiet, otrkārt, lasīt augstāk - mācos atpūsties!!!
Koncerta norises vieta - savāda. Jāiet cauri pagalmam, tad no ārpuses paplukusi liela māja - rakstīts, ka jākāpj 3.stāvā - hm, interesanti, kurš rīko koncertus trešajā stāvā, nodomāju.
Telpa - interesanti! Rōzā, augsti griesti, lustras ar zeltu, dibenplānā vārpu vainagi un āmuri - tāds pseidonacionālais romantisms padomju garā.
Jāsēž vairākos stāvos, pieprasu, ka sēdēšu priekšā, jo nenieka neredzu tālumā. Mākslinieku daļā salikti krēsli un vientuļi instrumenti. Turpat durvis uz tualeti, stāvu rindā kā vidusskolā :)
Sākums mazliet kavējas, bet tikai mazliet. Un tad!!! Fantastika, brīnišķīgi, lieliski, skaņas plūst, veļās, aizrauj, pacilā, paņem... Orķestris un vijole nav īsti tas, kas ļoti aizrautu, bet šis te bija kas īpašs - lieliski: bravo, bravissimo!!!
Nav vārdu, lai izteiktu sajūsmu. Konferansjē piesaka Kazanovas orķestri - lūk, nosaukums ir tas, kas neuzrunā! Ne tikai, Kazanovas vārds pat nomelno brīnišķo mākslu, ko sniedz talantīgie orķestra dalībnieki!
Bet skanējums, aizrautība, mīlestība uz mūziku, mirdzums acīs - tas ir tā vērts! Ieeja par ziedojumiem, nē - šie jaunieši nav lūdzēji, viņi ir mākslinieki.
Visu cieņu, aplausi vētraini, publika gavilē, ceļās kājās un aplaudē. VARENI! Brīnišķīgi... Burvīgi, skaisti...
Jā, es esmu mūzikas analfabēts, bet man P A T I K A!
Paldies :)

http://www.kazanovaorchestra.lv/news.php?nid=1

2 komentāri:

  1. paldies, ka atnāci, paldies ka atnāca arī Jancis. es ļoti augsti to vērtēju.

    AtbildētDzēst
  2. Laba mūzika pat cilvēku bez muzikālās dzirdes, kā mani, spēj pacelt, aiznest un ielikt pavisam citā pasaulē, tā ka Tu pēdējai skaņai izskanot vēl esi tur un tad lēnām, lēnām laidies atpakaļ...

    AtbildētDzēst